spin

14 жовтня 2018 року на льодовій арені «Льодограй» відбулися контрольні прокати з фігурного катання

У контрольних прокатах з фігурного катання брали участь юні спортсмени, що тренуються у «Льодограї» під керівництвом Олени Амосової та Андрія Савченка (Пєтухова Настя, Попович Станіслав, Сліпченко Софія, Імедашвілі Лука, Фелді Марина, Сіра Милана, Онищенко Аліна, Морозенко Дарія, Вільгань Юліана)

та фігуристи з Білої Церкви, що виходять на лід під керівництвом Марії Булах (Баранова Софія, Бураков Єгор, Стрильчук Катерина, Махіня Поліна, Таланчук Марина, Чорнопольський Микола, Забродько Вікторія, Ткаченко Євгенія, Хомік Поліна, Стецюк Валентин, Золотарчук Вєра).

В якості судді був запрошений Євген Плюта, тренер київської дитячо-юнацької спортивної школи «Лідер», відомий український фігурист, спортивна кар’єра якого тривала 22 роки. Після її завершення він виступав у Holiday on Ice, льодовому театрі Ігоря Бобріна, у льодовому шоу в Німеччині та до сих пір отримує пропозиції щодо працевлаштування за кордоном.

Євген Плюта: «Враховуючи сьогоднішні прокати… Хотілося б додати швидкість.  Учасникам необхідно звернути увагу на оберти. Це те на чому в першу чергу здобуваються бали. Загалом,  всі діти – молодці. Сезон скоро почнеться і контрольні прокати – це дуже добре, адже дають змогу спортсменам перевірити перед стартом власні програми, врахувати зауваження та все виправити».

На контрольних прокатах була присутня Галина Кухар (Гржибовська), відомий тренер з фігурного катання, Майстер спорту СРСР, Заслужена артистка Української РСР, перша радянська фігуристка, яка взяла участь в олімпійських іграх в жіночому одиночному катанні (1968).

Галина Владиславівна, також відзначила значущість контрольних прокатів для спортсменів: «На контрольних прокатах виявляється, хто в якій формі знаходиться, які є недоліки, визначається все, над чим необхідно ще попрацювати. Контрольні прокати надзвичайно важливі, особливо для самих менших, які мають навчитись як себе поводити на старті, навчитись виступати під різними стартовими номерами, пізнати, що це різні емоційні і фізичні стани.

Дуже добре, що було запрошено технічного спеціаліста, який дуже серйозно поставився до заходу, аналіз виступів, всі зауваження були абсолютно правильними та потрібними, тому що зауваження тренера і зауваження спеціаліста, що судить змагання, сприймаються дітьми по різному. Оцінювання їх виступів спеціалістом зі сторони дає певний стимул, дає розуміння того, що такі помилки на змаганнях будуть мати свою ціну.

Наступні контрольні прокати такого рівня відбудуться 1-2 грудня в Білій Церкві, але планується проведення також і внутрішньошкільних контрольних прокатів».